Dětský den v Zahořanech - 25. 7. 2017

 

Rok se s rokem sešel, a my jsme opět vyrazili směr Zahořany u příležitosti oslav Mezinárodního dne dětí. Počasí dětem přálo. Azurová obloha dávala sluníčku prostor, aby řádně připalovalo, a to toho bezezbytku využilo. Pro naše čtyřnohé parťáky už to takový ideál nebyl. Postavili se k tomu ale jako profíci, a parné počasí je nevyvedlo z míry. Sestava čtyřnohých aktérů vystoupení zůstala stejná jako loni, ba dokonce se o pár členů rozrostla. V sestavě těch dvounohých došlo sice ke změnám, ale vůbec to nevadilo.
Naše vystoupení jsme odstartovali nástupem a Jarda Hartl se chopil slova. Po představení nás i samotné ZKO, jsme se vrhli na ukázky poslušností. Jako první nastoupili Lenka Hornová s Anabell a Pavel Placheta s Darkem. Následovali je má maličkost (Vlasti Hulcová) s Mackem a Barča Nersová s nejmladší účinkující Engie. Diváci tak mohli za doprovodu Jardova komentáře pozorovat poslušnosti od jejich počátků, po ty pokročilejší, a to i včetně speciálních cviků, odložení i aportu. Pak patřil plac pouze Lence, tentokráte s Connie. Společně předvedly cirkusové číslo plné akrobatických prvků, což se dětem moc líbilo.
Po cirkusovém vystoupení jsme se posunuli k ukázkám obran. Díky první ukázce, kterou měl na svědomí Jarda s Darem z ChK, jsme měli my, i děcka možnost vidět ukázku služební kynologie, kdy Darek šel po stopě pachatele, dohledal a zadržel jej. Celému zásahu Jardy i Darka asistovala malá policejní příslušnice z řad dětských diváků.
Pokračovalo se v duchu sportovní kynologie, a to v podobě ukázek obran ZM, ty jsme spáchali my s Mackem a ZVV1, které předvedli Pavel s Darkem.
Po této odbočce ke sportovní kynologii, jsme se přesunuli k ukázkám, při kterých figurant vyměnil rukáv za ringo oblek. (V tom parnu mu ten třicetikilový mundur určitě nikdo nezáviděl.) Na scéně se tak opět objevuje Barča, tentokráte s parťákem Erikem a diváci byli svědky zadržení pachatele hlučícího v improvizované hospodě a nechyběla ani střelba.
Třešničkou na dortu byla poslední ukázka, jež patřila Mackovi a Darkovi a jejich společnému útoku na figuranta v ringo obleku. Každý z chlupáčů si ulovil jeden rukáv a s vervou o ně bojovali a přetahovali se. Bohužel pro Jardu, který byl doslova ve středu jejich souboje. Ulovením ringo obleku jsme se rozloučili s diváky DD.
DD se ovšem účastnili i další členové ZKO. Romana Přibylová dorazila s vlčicemi, Airou a Briou. Samožřejmě nechyběla ani Páfa Schläglová s sestrou Katkou a pesama Dastym a Amy. Jako posilu si ovšem ještě přivezli králíčky, morčata a fretku. Zlatým hřebem, měla být přítomnost Pavlova škrtiče, po kterém byla v jednu chvíli vyhlášena pátrací akce, protože se mu povedlo dostat se z přepravky a zmizel neznámo kde.
Doufáme, že diváci, a to především ti dětští, si den užili tak, jako my.

 

 

 

kontakt

ZKO 1 Domažlice 299
Sportovní střelnice Jirklovka
344 01 Domažlice
Telefon: +420 605 166 274
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
IČO: 65571436, Číslo účtu: 209 060 071/0300
Korespondence:
Ing. Hana Slachová
ZKO Domažlice 1
Havlovice 74
344 01 Domažlice