Sportovní výcvik 2019

Pro nový rok 2019 platí pro výcvik poslušnosti následující: neděle od 9.00 začátek výcviku nástupem od 10 hodin začátečníci, kteří si výcvik domlouvají s Tomášem Krutinou, kontakt v Náš tým od 11:30 výcvik obran Poplatek za výcvik je stanoven částkou 1.000,- na půl kalendářního roku (leden-červen, červenec- prosinec), v případě pozdějšího nástupu se poplatek úměrně sníží.

Kynologické závody Přeštice

Dne 24. 6. 2017 jsme se zúčastnili obranářského kynologického trojzávodu v Přešticích. Za náš KK Domažlice jsem se zúčastnily já (Pavel Placheta) s německým ovčákem Darem (Goliášem z Chodského království) v kategorii ZVV1 a Vlasta Hulcová s německým ovčákem Mackem v kategorii ZM.
Tohoto závodu se zúčastnilo cekem 27 účastníků v kategoriích BH, ZM, ZZO, ZZO1 a ZVV1. Já s Darem jsme osadili 2. místo v kategorii ZVV1 a Vlasta s Mackem byla bohužel diskvalifikovaná při obranách, kdy měl Mack mnohem větší zájem o peška položeného vedle cvičáku než o figuranta v zástěně a po opakovaném neúspěšném přivolání rozhodčí Týc Mackovo účast v obranách ukončil.
Počasí bylo náročné jak pro psovody, tak zejména pro psy, neboť bylo vedro jak v peci, ale i přesto jsme si celou akci dobře užili. Celý závod rozhodovali tři rozhodčí a to Josef Zábranský, Mgr. Jiří Týc a Ing. Miroslav Ulč a obrany  figurovali Petr Březina a David Calta.
Tento závod se započítával do celkových výsledků o vítěze trojzávodu v Touškově, Křimicích a Přešticích, kde jsme se s Darem stali vítězi obranářského trojzávodu v kategorii ZVV1.
 
Pavel Placheta

KYNOLOGICKÉ ZÁVODY ŽELEZNÁ RUDA

Dne 25. 6. 2017 naši kynologičtí kolegové z kynologického klubu v Železné Rudě uspořádali závod podle národních i mezinárodních sportovních řádů v kategoriích ZZO, ZZO1, ZVV1 a IPO 1. Tohoto závodu se zúčastnilo cekem 21 účastníků se svými psi různých plemen. Za ZKO Domažlice jsem se zúčastnil pouze já (Pavel Placheta) s německým ovčákem Goliášem z Chodského království v kategorii ZVV1 a ve speciálním obranářském závodě, který spočíval ve třech disciplínách a to zadržení pachatele (figuranta) na cca 100 metrů do strmého svahu, dále zadržení pachatele v lese přes dřevěnou lávku a nakonec zadržení pachatele po překonání vodního toku, který musel přebrodit nejen pes, ale i psovod. V tomto speciálním závodě Goliáš s velkou převahou zvítězil a v závodě v kategorii ZVV1 obsadil 2.místo. Na výkonu Goliáše v kategorii ZVV1 se trochu podepsala i účast na kynologickém závodě v Přešticích z předchozího dne, kde rovněž bodoval v kategorii ZVV1 na 2.místě a zvítězil v součtu třech závodů v obranářském trojzávodu. tak, že nepodal již takový výkon, ale i tak si určitě zasloužil velikánskou pochvalu a odměnu. Počasí bylo příjemné jak pro psovody, tak pro psi a celou akci jsme si dobře užili. Rozhodčí Mgr. Jiří Týc i figurantka Jana Klimentová podaly vynikající výkony a tak myslím mohli být všichni spokojení. Doufám, že tato akce nebude ze strany ZKO Železná Ruda poslední a že se sem příští rok zase vrátíme.

Pavel Placheta

Chodské závody 2016

Ve čtvrtek 17. listopadu 2016 pořádáme na našem cvičišti závody poslušnosti dle NZŘ + branný závod "Chodské závody 2016". Propozice jsou ke stažení zde...

Přeštický Obranářský závod 2016

Dne 11. 6. 2016 jsme se účastnili obranářského závodu v Přešticích. Konkrétně se účastnila Vlasta Hulcová se psem Mackem v kategorii ZZO a Pavel Placheta se psem Goliášem/Darem v kategorii ZZO1. Počasí se vydařilo a i přes velmi silnou konkurenci se Vlastě s Mackem podařilo vybojovat 2. místo v ZZO se 49 body a Pavlovi  s Goliášem 5. místo v ZZO1 s 82 body. Závod byl připraven velmi profesionálně a i přes velký počet 29 účastníků se psy mnoha plemen vše probíhalo díky pořadatelům i rozhodčím bez jakéhokoliv zádrhele. Celý závod spravedlivě posuzovali rozhodčí Josef Zábranský, Jiří Tyc a Miroslav Ulč.

Jarní závody o Chodský čakan 21.5. 2016

Základní kynologická organizace 1 Domažlice 299

 

 

pořádá dne 21. 05. 2016

 

závody poslušnosti dle NZŘ

Chodské závody

 

 

Místo konání: kynologické cvičiště Jirklovka

Začátek:         8.00 – 8.45      prezence

                        9.00                 začátek závodu

Rozhodčí:     Josef Zábranský

Figurant:       Jaromír Javorek

Startovné:      200,- Kč splatné na místě      

Přihlášky:      mobil: 605 166 274 nebo na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , FB Havlovický čert

do přihlášky uveďte: jméno psovoda, kategorii závodu, ZKO, e-mail, telefon, jméno a plemeno psa

Podmínky:    - závod se skládá ze dvou částí podle volby soutěžících v kategoriích ZZO, ZM a ZVV1:

1. poslušnost + stopa NEBO 2. poslušnost + obrana, celkem lze získat 200 b.,

2. ZZO bez speciálních cviků

části 1. i 2. se posuzují společně v rámci jedné kategorie

3. speciální branná část závodu, která se bude skládat z hodu granátem na cíl, střelba ze vzduchovky na cíl a běhu na 500 m vše samozřejmě se psem

 

- platná očkování

- majitel háravé feny je povinen tuto skutečnost při prezenci oznámit pořadateli

- psovod plně odpovídá za svého psa

- na závody nebude připuštěn pes s kupírovanýma ušima, účastníci souhlasí s Řádem na ochranu zvířat ze dne 31. 05. 2006

Další informace: Ing. Hana Slachová, tel. 605 166 274, www.kk-domazlice.cz

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Rozdělení a obsah závodu (platný řád NZŘ a MZŘ):

Kategorie: ZZO, ZM, ZVV1, branný speciál – dle řádu, bez ohledu na velikost plemene, pro malá plemena možnost náhrady cviků podle řádu pro malá plemena

obrany budou přizpůsobeny rozměrům cvičiště cca 50 x 30 m

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ceny obdrží první tři výherci v každé kategorii, hlavní cenou bude chodský koláč (ve všech kategoriích) a chodský čakan v kategorii ZVV1

Občerstvení zajištěno v areálu.

 

 

 

Podzimní závod o Chodský čakan 17. 11. 2015

parta hic

Jako již tradičně pořádal na svém cvičišti kynologický klub Domažlice 1 závod O chodský čakan, který se konal dne 17. 11. 2015. Účast soutěžících byla rekordní, celkem se sešlo na soutěži celkem 20 psovodů se svými psy různých plemen. Závodilo se podle pravidel národních sportovních řádů v kategoriích ZZO, speciální kategorií ZZO-0 (modifikovaná ZZO), ZM, ZVV1 a speciální obrana podle propozic vymyšlených našim figurantem Jardou Javorkem.

 V  ZZO soutěžili 4 soutěžící,  v ZZO-0 2 soutěžící, v ZM 3 soutěžící a v ZVV1 11 soutěžících. Za domácí kynologický klub Domažlice 1 se účastnila Vlasta Hulcová s Macem v ZZO, Pavla Schläglová s Dastym a Romana Přibylová s Airou v ZZO-0 a Blanka Pivoňková s Arniem Čerchovské hvozdy, Pavel Placheta s Goliášem z Chodského království (Darem), Jan Odvody s Dalkou od PČR a Hanka Slachová s Harrym Potterem SV všichni v ZVV 1.  Rozhodčím byl zkušený kynolog Josef Zábranský a figurantem pro obrany neméně zkušený Jaroslav Javorek.

Číst dál: Podzimní závod o Chodský čakan 17. 11. 2015

Závody o Chodský čakan Domažlice

Podzimní závod o Chodský čakan

Jako již tradičně pořádal na svém cvičišti kynologický klub Domažlice 1 závod O chodský čakan, který se konal dne 17. 11. 2015. Účast soutěžících byla rekordní, celkem se sešlo na soutěži celkem 20 psovodů se svými psy různých plemen. Závodilo se podle pravidel národních sportovních řádů v kategoriích ZZO, speciální kategorií ZZO-0 (modifikovaná ZZO), ZM, ZVV1 a speciální obrana podle propozic vymyšlených našim figurantem Jardou Javorkem.

V  ZZO soutěžili 4 soutěžící,  v ZZO-0 2 soutěžící, v ZM 3 soutěžící a v ZVV1 11 soutěžících. Za domácí kynologický klub Domažlice 1 se účastnila Vlasta Hulcová s Macem v ZZO, Pavla Schläglová s Dastym a Romana Přibylová s Airou v ZZO-0 a Blanka Pivoňková s Arniem Čerchovské hvozdy, Pavel Placheta s Goliášem z Chodského království (Darem), Jan Odvody s Dalkou od PČR a Hanka Slachová s Harrym Potterem SV všichni v ZVV 1.  Rozhodčím byl zkušený kynolog Josef Zábranský a figurantem pro obrany neméně zkušený Jaroslav Javorek.

Počasí nám sice příliš nepřálo, časté dešťové přeháňky zmáčely nejednoho soutěžícího a hlavně pana rozhodčího. I přes to se ukázalo, že schopnosti psovodů a jejich pejsků jsou na natolik vysoké úrovni, že ani počasí na toto nemá žádný vliv. U kategorie ZM a ZVV1 bylo na psovodech, zda si zvolí kombinaci stopa – poslušnost, nebo obrana – poslušnost. Většina se rozhodla pro 1. variantu.

V průběhu závodů se o účastníky vzorně staraly ………………….. a ……………………….., které zabezpečovaly, aby nikdo z účastníků ani činovníků neměl hlad ani žízeň. 

Menu s výběrem dvou jídel s polévkou a samozřejmě sladkým dezertem – pravým Chodským koláčem nezklamalo jistě nikoho ze zúčastněných. 

Po té, co na určených místech pro vypracování stop a následně v prostoru cvičiště KK Domažlice při poslušnosti a obranách všechny dvojice ze sebe dostali to nejlepší, co se v daný okamžik dalo, následovala speciální obrana, kterou vymyslel Jarda J. Tato disciplína byla rozdělena na 2 části, přičemž v každé z nich se dalo získat po 50ti bodech. První discilplínou bylo vypití 0,5 litru nealkoholického piva z lahve v čase do 27 vteřin (u dam limonády ze sklenice) psovodem a po ukončení této části, která byla na čas, následovalo hladké zadržení figuranta psem na vzdálenost cca 30 metrů. Jelikož první část všichni splnili za plný počet bodů rozhodovala část druhá, v níž byl stejně jako na jaře nejlepším obranářem Goliáš z Chodského království alias Dar, který kromě titulu nejlepší obranář získal i mnoho věcných cen.

Po ukončení všech cviků včetně speciální obrany, do které se přihlásilo celkem 9 psovodů se psy následovalo v podvečerních hodinách slavnostní vyhlášení výsledků. 

Při vyhlášení výsledků se ukázalo, že úroveň všech soutěžících je velmi dobrá a u některých i výborná. Zejména musím vyzdvihnout výkon naší výcvikářky Blanky Pivoňkové s Arniem, která suveréně a bezkonkurenčně ovládla kategorii ZVV 1 s počtem 198 bodů, ale ani ostatní členové KK Domažlice 1 se nenechali zahanbit, kdy Pavel Placheta s Goliášem skončil na 3. místě v ZVV 1 s počtem 186 bodů, Jan Odvody s Dalkou na 5. místě v ZVV 1 se 172 body, Hanka Slachová na 6. místě v ZVV 1 se 171 bodů. V kategorii ZZO se Vlasta Hulcová s Macem umístila na 4 místě vinou nepovedeného dlouhodobého odložení, kdy v ostatních disciplínách plně držela krok s ostatními závodníky v ZZO. V neposlední řadě ještě musím uvést kategorii ZZO-0, kde se na prvním místě umístila Romana Přibylová s Airou a na druhém místě Pavlína Schlägelová s Dastym. 

Všichni, kteří se umístili na prvních třech místech v jednotlivých kategoriích byly oceněni poháry, věcnými cenami a jak je u nás již pravidlem i chodskými koláči.  Všem účastníkům byl předán diplom a myslím, že nikdo neodcházel nespokojen. Kompletní výsledky a foto ze závodů najdete u tohoto článku.

Kynologické závody o Kolovečský pohár 7.11.2015

KK Domažlice na závodech v KolovčiPo té co jsme se dozvěděli, že naši kynologičtí kolegové z KK Koloveč pořádají závody o Kolovečský pohár, jsme neváhali a hned jsme se rozhodli pro účast na těchto závodech. Za náš kynologický klub Domažlice 1 jsme se přihlásili hned 3 psovodi se svými psími kamarády - Pavel Placheta se psem Goliášem z Chodského království, Jaromír Javorek se psem Atilou a Blanka Pivoňková se psem Arniem Čerchovské hvozdy. Všichni jsme se rozhodli pro nejvyšší vypsanou kategorii a to podle zkušebního národního řádu ZVV1. Naše zvolená kategorie ZVV1 byla tou početně nejobsazenější a kromě nás tří se o poháry v této kategorii utkalo ještě dalších 6 psovodů se psy. Mimo naší kategorie se v Kolovči soutěžilo i v kategoriích ZZO, kde se utkalo celkem 5 soutěžících a kategorii ZM kde byli 3 soutěžící.

Číst dál: Kynologické závody  o Kolovečský pohár  7.11.2015

CHODSKÉ ZÁVODY 2015

Jak je již tradicí, pořádáme 17. listopadu Chodské závody poslušnosti dle NZŘ. Podrobnosti a propozice si můžete stáhnout tady...

Středeční výcvik

Kromě víkendů se cvičí také ve středu od 17:30 hodin pod  vedením Jardy Javorka. Dohoda prostřednictvím kontaktního formuláře na našich stránkách ("Napište nám...").

Kdy cvičíme?

25

NEDĚLE

9:00 - 10:00

tréninky, přípravy na zkoušky

10:00 - 10:30

kurzy pro začátečníky a nově příchozí ve třech skupinách

od 10:30

obrany, po jejich skončení individuální výcvik

Snažte se být v kontaktu se svou skupinou, s výcvikáři a s figuranty...

Individuální tréninky v jiné dny po dohodě.

mazan 3

 

O chodský koláč 2013


56
Hau5. července 2013 pak pořádáme již 5. ročník závodu poslušnosti O chodský koláč 2013. Propozice a přihláška tady. Po skončení následuje pro změnu 2. ročník večerních a nočních hrátek dvojic, trojic, čtveřic.... Jak je libo.

kontakt

ZKO 1 Domažlice 299
Sportovní střelnice Jirklovka
344 01 Domažlice
Telefon: +420 605 166 274
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
IČO: 65571436, Číslo účtu: 209 060 071/0300
Korespondence:
Ing. Hana Slachová
ZKO Domažlice 1
Havlovice 74
344 01 Domažlice