KYNOLOGICKÉ ZÁVODY ŽELEZNÁ RUDA

Dne 25. 6. 2017 naši kynologičtí kolegové z kynologického klubu v Železné Rudě uspořádali závod podle národních i mezinárodních sportovních řádů v kategoriích ZZO, ZZO1, ZVV1 a IPO 1. Tohoto závodu se zúčastnilo cekem 21 účastníků se svými psi různých plemen. Za ZKO Domažlice jsem se zúčastnil pouze já (Pavel Placheta) s německým ovčákem Goliášem z Chodského království v kategorii ZVV1 a ve speciálním obranářském závodě, který spočíval ve třech disciplínách a to zadržení pachatele (figuranta) na cca 100 metrů do strmého svahu, dále zadržení pachatele v lese přes dřevěnou lávku a nakonec zadržení pachatele po překonání vodního toku, který musel přebrodit nejen pes, ale i psovod. V tomto speciálním závodě Goliáš s velkou převahou zvítězil a v závodě v kategorii ZVV1 obsadil 2.místo. Na výkonu Goliáše v kategorii ZVV1 se trochu podepsala i účast na kynologickém závodě v Přešticích z předchozího dne, kde rovněž bodoval v kategorii ZVV1 na 2.místě a zvítězil v součtu třech závodů v obranářském trojzávodu. tak, že nepodal již takový výkon, ale i tak si určitě zasloužil velikánskou pochvalu a odměnu. Počasí bylo příjemné jak pro psovody, tak pro psi a celou akci jsme si dobře užili. Rozhodčí Mgr. Jiří Týc i figurantka Jana Klimentová podaly vynikající výkony a tak myslím mohli být všichni spokojení. Doufám, že tato akce nebude ze strany ZKO Železná Ruda poslední a že se sem příští rok zase vrátíme.

Pavel Placheta

kontakt

ZKO 1 Domažlice 299
Sportovní střelnice Jirklovka
344 01 Domažlice
Telefon: +420 605 166 274
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
IČO: 65571436, Číslo účtu: 209 060 071/0300
Korespondence:
Ing. Hana Slachová
ZKO Domažlice 1
Havlovice 74
344 01 Domažlice