KURZY pro začátečníky

Kynologický klub Domažlice pořádá kurzy pro začátečníky Kurz se skládá z deseti lekcí v rozsahu jedné hodiny týdně. Cena za celý kurz je 1.200,-. Cílem kurzu je navázání správné komunikace se psem, zvládnutí základních dovedností potřebných pro každodenní běžný život (chůze na vodítku, přivolání, zvykání na auto, náhubek, pobyt v kleci, …), hledání správné motivace, pochopení jednoduchých technik výcviku. Možnost seznámení se s klikr tréninkem, individuální či skupinový výcvik. Po kurzu lze pokračovat v Kynologickém klubu a připravit psa na zkoušky, příp. je možnost účastnit se agility přípravky. Kurzy probíhají podle zájmu průběžně, termín dle dohody. Přihlášky (jméno, plemeno a věk psa, příp. dotazy) zasílejte na e-mail. V jednom kurzu může být max. 10 účastníků.

Krajský závodník

Sice pozdě, ale přece, vkládám důležitou informaci: na krajské schůzi dne 25.6.2017 výbor provedl vyhodnocení psovodů a krajským závodníkem za rok 2016 byl vyhlášen – Pavel Placheta (Domažlice I)!!!!!!! Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci ;-) H. Sl.

Členská schůze

Dne 16. 12. 2017 od cca 17:30 hodin se koná členská schůze v klubovně. Vzhledem k tomu, že ČKS navýšilo odvod ze 150,- na 260,-, budeme zvedat členské příspěvky na příští rok z 600,- na 700,-. Budoucí noví členové přineste přihlášku. Příspěvky už lze zasílat na účet.

Nový kynologický kroužek

Dům dětí a mládeže DOMINO, příspěvková organizace, Hradská 94, Domažlice nově otevírá

KYNOLOGICKÝ KROUŽEK

Kroužek je určen pro děti od 10 let, které mají zájem o psy. Zaměření bude obecné počínaje péčí o psa, rozšíření teoretických znalostí až po výcvik poslušnosti, stopování či hledání osob a předmětů. V kroužku bude možnost složení zkoušek z výkonu, příprava pro práci psovoda záchranáře nebo psovoda u ozbrojených složek. Vlastnit psa není podmínkou.Přihlášky přijímáme do 28.3.2017. 1.schůzka: čtvrtek 6.4. v 16,30 h. v DDM. Cena 200,- Kč /duben – červen 2017. Bližší informace obdržíte na mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonním čísle 379 722 811.

Nový kynologický kroužek

Dům dětí a mládeže DOMINO, příspěvková organizace, Hradská 94, Domažlice nově otevírá

KYNOLOGICKÝ KROUŽEK

Kroužek je určen pro děti od 10 let, které mají zájem o psy. Zaměření bude obecné počínaje péčí o psa, rozšíření teoretických znalostí až po výcvik poslušnosti, stopování či hledání osob a předmětů. V kroužku bude možnost složení zkoušek z výkonu, příprava pro práci psovoda záchranáře nebo psovoda u ozbrojených složek. Vlastnit psa není podmínkou.Přihlášky přijímáme do 28.3.2017. 1.schůzka: čtvrtek 6.4. v 16,30 h. v DDM. Cena 200,- Kč /duben – červen 2017. Bližší informace obdržíte na mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonním čísle 379 722 811.

Podzimní závody o Chodský Čakan 2016 očima Vlasty Hulcové

Sedmnáctý listopad 2016 se jako již tradičně nesl v duchu závodu O chodský čanan, konaný na našem cvičišti v Domažlicích. Dá se říct, že počasí nám vcelku přálo, i přes krátkou přeháňku a občasné mrholení. Kamínka v klubovně byla zárukou teplíčka. Bohužel, letošní ročník byl poznamenán nízkou účastí. I přes to, se všichni soutěžící – jak ti 4-nozí, tak 2-nozí pustili s vervou do soutěže. Na naše výkony svědomitě dohlížel pan rozhodčí Zábranský, díky němuž jsme měli možnost nejen porovnat své výkony se soupeři, ale zároveň jsme si odnesli rady, co zlepšovat přes zimu. Konečný počet závodníků se zastavil na počtu 7 závodníků (2 v kat. ZZO, 2 v kat. ZM a 3 v kat. ZVV1). 

Závody zahájily stopy. Jeden pejsek v kat. ZM a jeden v ZVV1. Následovaly poslušnosti ve všech kategoriích. V kat. ZZO souboj o první místo s přehledem vyhrála, za náš klub (ZKO Domažlice 1), Anabell s Pájou Hornem jako psovodem (59b.). Následovala kat. ZM a ZVV1. 

Vytáhly se plenty a hurá na obrany. I přes to, že pro moji maličkost (Vlastík Hulcová) i Macka, byly tyto závody premiérou v kat. ZM, s krásnými 48 body za obranu (plus 45 za poslušnost) bylo jisté, že nám první místo neunikne. Po nás nastoupili pesani v hlavní kat. ZVV1. Tato kategorie byla v podstatě klubovým přeborem, který nakonec vyhrál Dar s Pavlem Plachetou jako psovodem (90b poslušnost + 97b. obrany). Druhé místo uhájila Connie s Pájou Hornem (84b poslušnost + 98b. stopa). Na třetím místě skončil Harry s Hankou Slachovou (86b poslušnost + 86b. obrany). Pořadí závodníků v jednotlivých kategoriích již bylo známo. 

Následoval branný speciál (nepovinný), ve kterém jednotliví závodníci měli za úkol běh na čas, hod granátem a střelbu ze vzduchovky. Tento mač měl nakonec dva vítěze. O první místo se dělili 2 Pavlové – Horn a Placheta. 

Celý závod ovšem nebyl jen o závodnících a rozhodčím. Osobou, bez které by se závod neobešel, byl v první řadě figurant – Jarek Javorek. O něco dobrého do bříška se jako tradičně starali Majka a Míša Kožnarovi. Dvorní fotografkou tentokráte byla Páfa Schlägelová, její sestra Hanka byla pasována do role vedoucího závodu. Pomoc nabídla i Barbora Nersová, která se nakonec i zúčastnila branného závodu. 

Ukázky sportovní kynologie KK Domažlice 2016

Ukázky sportovního výcviku psů – mateřská škola Mrákov 26. 5. 2016

Tak jak jsme již minulý rok začali s ukázkami sportovního výcviku psů členů našeho kynologického klubu na oslavách dne dětí na Podzámčí i letos v tomto trendu pokračujeme a na pozvání učitelky Mateřské školy v Mrákově a zároveň členky našeho kynologického klubu Moniky Černé jsme dne 26. 5. 2016 v dopoledních hodinách uskutečnili ukázku sportovního výcviku psů, kterou na hřišti mateřské školy v Mrákově provedli psovod Pavel Placheta s německým ovčákem Darem a figurant Jaromír Javorek, kdy děti této mateřské školy v doprovodu učitelky a ředitelky školky se nejen podívali na cviky poslušnosti podle národních zkušebních řádů a ukázky obran – vyhledání a zadržení figuranta, ale mohli si i sami na sobě vyzkoušet některé ochranné a výcvikové pomůcky pro figuranty jako jsou např. ochranné rukávy, ochranný „ringo“ oblek, ochranné manžety, obušek a další. Celá ukázka se líbila nejen dětem, ale i přihlížejícím pedagogům a proto budeme v podobných akcích i nadále rádi pokračovat.

Ukázky sportovního výcviků psů – dětský den Zahořany 29. 5. 2016

Na pozvání spolku Zahořanské ženy jsme přislíbili účast na oslavách mezinárodního dne dětí v Zahořanech. Dne 29. 5. 2016 od 13:00 hodin jsme se sešli v Zahořanech na návsi, kde jsme měli předvést ukázky sportovního výcviku psů členů našeho kynologického klubu. Sešli jsme se zde v hojném počtu konkrétně náš figurant Jaromír Javorek, Pavel Placheta s německým ovčákem Darem, Vlasta Hulcová s německým ovčákem Mackem, Pavlína Schlägelová s kříženečkem fenkou „Ejmy“,  Romana Přibilová s fenkou československého ovčáka Airou, Barbora Nersová s belgickým ovčákem Erigeronem a Pavel Horn s Novoskotskými retrívry Connie a Anabell . Ukázky začali předvedením cviků poslušnosti podle národních i mezinárodních zkušebních řádů, kdy předváděli své dovednosti vždy dva psovodi se svými psy najednou. Následovaly ukázky obran podle NZŘ, které předvedli Pavel Placheta s Darem, Vlasta Hulcová s Mackem a figurant Jaromír Javorek a ukázka služební obrany – zadržení ozbrojeného pachatele střelnou zbraní přistiženého při krádeži auta, kterou provedli Barbora Nersová s Erigeronem a figurantem Jaromírem Javorkem. Nakonec následovalo vystoupení Pavla Horna s Connie, kdy předvedli několik speciálních cviků jako např. slalom mezi nohama psovoda za chůze, držení pamlsku na nose, chůze a točení se na místě na zadních nohou a mnoho jiných. Všichni přítomní psovodi se psy nakonec nechali přítomné děti seznámit se s jejich čtyřnohými kamarády a Jarda Javorek dětem i dospělým nechal osahat některé ochranné a výcvikové pomůcky pro figuranty jako jsou např. ochranné rukávy, ochranný „ringo“ oblek, ochranné manžety, obušek a další.

Pavel Placheta

Členská schůze

Členská schůze v úterý 9. 12. 2014 od 18 hodin:
program - hlavně plán akcí na 2015, členské příspěvky, ...

Nutné!

Kdo jsme?

z boku

Náš oficiální název je Základní kynologická organizace 1 Domažlice 299.
Jsme skupina lidí a přátel, kteří se pravidelně (většinou o víkendech) schází a snaží se "vychovávat" svoje psí miláčky. Někdy se daří více, někdy méně, ale vždycky se snažíme si to všichni užít...
Naše hlavní činnost se dělí do dvou základních aktivit: agility a sportovní výcvik. Protože člověk je tvor ctižádostivý, tak ani my nejsme jiní a naše dovednosti si rádi ověříme. Jak jinak než pořádáním a absolvováním zkoušek dle jednotlivých zkušebních řádů.
A protože i člověk je tvor soutěživý a hravý, tak také pořádáme různé soutěžní akce - závody, výstavy...
Veškeré informace o plánovaných aktivitách, stejně tak jako zprávy o akcích již proběhlých, se dočtete v různých rubrikách tohoto webu.
Pokud byste rádi rozšířili naše řady, není nic snazšího než se přijít podívat, rádi Vás uvidíme. Nepotřebujete nic kromě svého pejska (s platným povinným očkováním), obojku a vodítka. A Váš pes se na Vás určitě nebude zlobit, když mu s sebou vezmete taky něco na zub. Poté, co absolvujete základní kurzy se můžete v případě dohody i Vy členy našeho klubu...

kontakt

ZKO 1 Domažlice 299
Sportovní střelnice Jirklovka
344 01 Domažlice
Telefon: +420 605 166 274
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
IČO: 65571436, Číslo účtu: 209 060 071/0300
Korespondence:
Ing. Hana Slachová
ZKO Domažlice 1
Havlovice 74
344 01 Domažlice